Naturopata w Warszawie: Terapia Traumy, ból zębów, Biomasaż
Palce młotkowate palce leczenie ćwiczenia operacja, akupressura

Palce młotkowate – krzywe palce – leczenie, ćwiczenia, akupressura

Palce młotkowate, krzywe palce u nóg – pozwól sobie pomóc

Stopy, jak każda część naszego ciała, powinny być zadbane i zdrowe. Mając na myśli dbałość o stopy, mówimy nie tylko o higienie i zabiegach pielęgnacyjnych, ale również o kwestiach typowo zdrowotnych. Ponieważ nie da się ukryć, że w sytuacji, kiedy pojawiają się choroby stopy, nasze życie staje się trudniejsze, ponieważ mówiąc wprost, mamy problemy z chodzeniem. A problemy stóp odzwierciedlają się na całe ciało, nie tylko bezpośredio z chodzeniem. Myli się ten, kto uważa, że jedynymi przypadłościami, jakie mogą spaść na nasze stopy są haluksy czy ostrogi piętowe. Okazuje się, że równie przykre dla człowieka są tak zwane palce młotkowate. Czym charakteryzuje się ta przypadłość? Jak rozpoznać młotkowate palce? Ale przede wszystkim, jak ją leczyć? Przygotowaliśmy dla was mały przewodnik w tym temacie.

 

Czym są młotkowate palce? Krzywe palce u nóg

Jest to swego rodzaju deformacja. Objawia się ona tym, że czasem drugi palec stopy palce jest zgięty w stronę podeszwy stopy, częsciej wszystkie palce są zgjęte z kątek ok 90 stopni. Zgięcie te może być elastyczne, ale wraz z nasileniem się deformacji palec robi się sztywny. To z kolei może doprowadzić do złamania kości, dalsza deformacja stawów, otwartych ran na skutek tworzących się w zgięciu odcisków, oraz utrudnienia poruszania się. Przez to, że próbując odciążyć chorą stopę, przenosimy ciężar ciała na drugą nogę, często może dojść do takich sytuacji jak zwichnięcie kostki. Nierzadko odczuwany jest również ból śródstopia, rzadziej ból pięty, aczkolwiek wszystko zależy od tego, jak będziemy próbowali oszczędzać daną stopę.

Dlatego tak istotne jest, aby przypadłość tą jak najszybciej korygować, ponieważ jest to możliwe. Oczywiście, jeśli zabierzemy się do tego zbyt późno, może okazać się, że jedynym wyjściem jest ingerencja chirurgiczna. Jednak wiadomo, że zabieg zawsze niesie ze sobą ryzyko, dlatego najbezpieczniej będzie zareagować jak najszybciej i wybrać mniej inwazyjne sposoby leczenia. A najlepiej, zamiast leczyć to zapobiegać.

Jak więc można uniknąć palców młotkowatych?

Skąd bierze się problem?

Aby wiedzieć, jak uniknąć problemów z palcami młotkowatymi, warto dowiedzieć się, co je powoduje, jakie czynniki nasilają ryzyko ich występowania. Do najczęstszych przyczyn palców młotkowatych zalicza się:

  • niewłaściwe stawanie stopy na podłożu
  • nadwaga
  • niewłaściwie dobrane obuwie – zbyt ciasne i zbyt krótkie
  • zbyt długi palec u stopy
  • choroby stawów

Warto wiedzieć także, że palce młotkowate częściej występują u kobiet niż u mężczyzn – związane to jest z noszeniem butów na wysokich obcasach, które powodują większy nacisk na przednią część stopy, doprowadzając czasami nawet do takiego odczucia jak drętwienie palców. Palce młotkowate zdecydowanie częściej występują również u osób, które ukończyły 50 rok życia, ale już coraz częściej młotkowate palce mają młode studentki.

 

Jak wyleczyć chore palce? Palce młotkowate leczenie

Metod jest kilka. Jeśli zauważamy, że nasze palce zaczynają ulegać deformacji, warto wyeliminować czynniki, jakie jesteśmy w stanie wyodrębnić. Z pewnością będzie bardzo istotny dobór odpowiedniego obuwia, które pozwoli na wygodne umoszczenie chorych palców.

Jest również szereg zabiegów pomocniczych, które pozwalają doprowadzić palce do zdrowia. Zalicza się do nich między innymi plastrowanie, które ma na celu odciążenie i zagojenie chorego palca jednocześnie połączone z akupressurą, która pobudza ciało do autonaprawy zdeformowanych części. Na młotkowate palce stosujemy takie zabiegi z powodzeniem.

Aby pacjent mógł obserwować zmiany zachodzące w stopie, tworzymy dokumentację fotograficzną – przed, w trakcie i po kuracji. Pierwsze efekty widoczne mogą być już po trzech tygodniach, przy jednej wizycie tygodniowo. Nasze plastrowanie uporać się może z nawet bardzo zaawansowanym stopniem schorzenia, aczkolwiek wtedy okres leczenia może wynieść nawet 4 miesiące.

Zabieg również stymuluje pracę nocyceptorów, które odpowiadają za rejestrowanie nieprzyjemnych bodźców. Jako że największe ich skupisko znajduje się w powięzi, która otacza mięśnie, tkanki, stawy, to dlatego całe partie ruchów w tej technice koncentrują się właśnie na niej. Delikatne ruchy wykonywane przez terapeutę minimalnie poruszają powięź, przez co zmniejsza się jej napięcie. To z kolei sprawia że nocyceptory wysyłają do mózgu informację „nie-bólowe”, a wtedy organizm zaczyna proces samoleczenia.

 

Palce młotkowate ćwiczenia

Ćwiczenia ruchomości palców mogą w niektórych przypadkach być odpowiedne, ale w trakcie leczenia naszą terapią z akupressurą każde dodatkowe ćwiczenie zrobione pomiędzy zabiegami może niekorzystnie wpływać na proces leczenia; więc zalecamy, żeby w trakcie terapii naszą metodą nie wykonywać dodatkowych ćwiczeń – chyba, że lekarz uważa to za wskazane.

 

Palce młotkowate operacja

Jak widać, zabieg operacyjny, przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu, to ostateczność, ingerencja w organizm może być bowiem powstrzymana niekonwencjonalnymi metodami, wykonywanymi przez dyplomowanych specjalistów.

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat stosowanych przez nas metod i skuteczności, zadać nurtujące cię pytania, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

4 comments

  1. Na stronie sklepu internetowego firmy Footmate są dostępne bardzo dobre produkty z naturalnej skóry produkowane przez polską firmę „Adam”. Na prawdę polecam, w moim przypadku przyniosły nie tylko ogromną ulgę ale w dużym stopniu naprostowały palce i w tej cenie chyba nie ma lepszego rozwiązania. Ja kupowałam przez sklep.footmate.pl ale są dostępne też w różnych sklepach stacjonarnych.

  2. Doskonale opisany temat. Ciekawi mnie więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam autora.

  3. Trzeba iść do dobrego podologa. MPróbowałam wielu rzeczy ale mi pomogła tylko zaplanowana rechabilitacja i leczenie w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie. Dobrze, że trafiłam na dobrego podologa, który potrafił mi wyjaśnić problem.

  4. Warto próbować znaleźć jak najlepszy sposób na wyleczenie swojego nieprzyjaznego problemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *