Naturopata w Warszawie: Terapia Traumy, ból zębów, Biomasaż

Masaż tao brzucha

Każdy z nas słyszał o masażach. Wiemy, że są masaże relaksacyjne, masaże tantryczne, masaże uspakajające, masaże rehabilitacyjne, masaże tajskie, jak również masaże erotyczne. W większości przypadków działania masażystów skupiają się na naszym ciele z zewnętrznej strony, próbując rozmasować spięte mięśnie, czy obolałe miejsca. Jednak warto, ba, nawet trzeba wiedzieć, że niezwykle popularny staje się masaż brzucha. CNT to niezwykle popularna forma w specjalistycznych ośrodków i SPA na całym świecie, która dotarła również do Polski. Z jej tajnikami, pod okiem największego mistrza Grand Master Mantak Chia, zapoznał się właśnie Sergio.

 

Czym jest Masaż Wewnętrznych Organów?

Zanim przejdziemy do sedna, warto powiedzieć, że masaż brzucha może pomóc w wielu przypadkach. Przed wykupieniem sesji, której przedmiotem będzie masaż tao wewnętrznych organów, warto skonsultować się z lekarzem, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jeśli nie, to można zapoznać się wtedy z tą starodawną sztuką, wywodzącą się z Dalekiego Wschodu. Masaż tao brzucha, znany też jako masaż wewnętrznych organów, to chińska technika masażu, medytacji i pracy z energią Chi. Chi Nei Tsang, bo tak brzmi pełna nazwa tej techniki, z której się szkoliłem u Grand Master Mantak Chia, to jedyny masaż brzucha, który tak faktycznie jest masażem wewnętrznych organów. Chińczycy bowiem wierzą, że nasza życiowa energia, czyli Chi, może ulec zablokowaniu, między innymi przez problemy fizyczne i toksyny zalegające w naszym organizmie. I stąd według TAO biorą się nasze problemy zdrowotne, ale nie tylko. A właśnie brzuch jest miejscem, gdzie krzyżują się ścieżki przewodzenia energii chi. Kiedy dojdzie do splątania energii, która nie może znaleźć ujścia, dochodzi do takich komplikacji zdrowotnych jak niestrawności, zaparcia, wzdęcia, bezsenność, nadwaga lub trudność z zajścia w ciąże.

 

Jak przebiega masaż brzucha?

Wiadomo, że każdy masaż inaczej jest wykonywany. Przede wszystkim pamiętajmy, aby oddać się w ręce osoby, która naprawdę wie co robi. Aby móc poprawnie wykonywać masaż tao Chi Nei Tsang, konieczne jest przejście kursu, który zawiera prawie setki godziń praktyki i teorii oraz przestudiowanie aż 100 przypadków związanych z CNT. Sergio, który masaż wewnętrznych organów wykonuje, nauki pobiera u guru tej techniki czy samego Mantak Chia. Dzięki temu macie pewność, że wasza energia życiowa jest w doskonałych rękach. A jak wygląda taki zabieg? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że tak jak w przypadku innych masaży, jednorazowe odwiedzenie gabinetu często już daje wyniki, ale zaleca się więcej sesji. Dlatego masaż wewnętrznych organów odbywa się w trakcie serii sesji. Myli się ten, kto uważa, że polega on jedynie na masowaniu brzucha. Owszem, jest to kwintesencja tego zabiegu, jednak poprzedzona jest rozmową z pacjentem. Kiedy terapeuta już zapozna się z przypadkiem, rozpoczyna masaż brzucha – jest on głęboki, ale delikatny, wspomagany odpowiednimi technikami oddechowymi. I w ten sposób stawia się pierwszy krok do poprawy swojego zdrowia.

 

Jakie zalety ma CNT?

Mistrzowie CNT, terapeuci, którzy praktykują masaż wewnętrznych organów w swoich gabinetach, zgodnie twierdzą, że przynosi on wiele korzyści. Zaliczyć do nich można między innymi:

 • poprawę dopływu krwi do organizmu
 • przyśpieszenie metabolizmu
 • ułatwienie redukcji wagi
 • likwidacja napięcia brzucha
 • oczyszczenie narządów wewnętrznych brzucha
 • wzmocnienie narządów wewnętrznych brzucha
 • likwidacja bóli głowy
 • pomoc przy bolesnych miesiączkach
 • niwelacja bólów pleców
 • wsparcie w walce z impotencją
 • pomoc w leczeniu bezpłodności zarówno u kobiet jak u mężczyzn

 

Skorzystać z niego powinien w zasadzie każdy, ponieważ – jak twierdzą Chińczycy – każdy z nas ma w sobie skłębioną energię – bez względu na wiek. U maluchów przejawia się ona w formie kolki, u nastolatków w formie chociażby trądziku, a u osób dojrzałych szeregiem przypadłości zdrowotnych. Wspomnieliśmy powyżej o jednym, bardzo istotnym działaniu, jakie powoduje masaż tao. Mianowicie mowa o możliwości zajścia w ciążę. Wydaje się to niemożliwe? Zapraszamy do dalszej lektury.

 

Ciąża a masaż wewnętrznych organów - jak zajść w ciąże?

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko nieubłaganie pędzi do przodu, wiele osób odkłada na później decyzję o posiadaniu potomstwa. Myślą, że pójdzie wszystko jak z płatka i od razu, przy pierwszej próbie, zostaną rodzicami. Rzeczywistość jest jednak inna. Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności, coraz więcej par, mimo usilnych starań i pozornie zdrowego organizmu, nie może mieć dzieci. Odpowiada za to wiele przeróżnych czynników, począwszy od chorób, powikłań po zabiegach operacyjnych przeprowadzonych w okolicach narządów płciowych, poprzez stres, traumy, słowem czynniki psychogenne. Pojawia się więc pytanie – jak zajść w ciążę?

I tutaj właśnie pole do popisu mają masażyści zajmujący się Masażem Wewnętrznych Organów. Okazuje się bowiem, że jest duża szansa na to, aby po kilku sesjach, na których odbędzie się masaż wewnętrznych organów, kobieta zaszła w ciążę. Jest wiele takich przypadków– okazuje się, że faktycznie winowajcą był głęboko zakorzeniony stres, który zablokował życiodajną czyli seksualną energię. Jednak mimo wszystko przypominamy, że jeśli kobieta, która zastanawia się, jak zajść w ciążę, rozważa masaż tao, powinna to skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

 

Wybierz profesjonalistę?

Masaż tao staje się coraz popularniejszy i nie brakuje szarlatanów, którzy próbują go na swoich pacjentach. Dlaczego mówimy o szarlatanach? Ponieważ prawdziwym terapeutą masażu wewnętrznych organów będzie ten, kto praktykował u największego mistrza, chińskiego taoisty Mantak Chia, otrzymał certyfikat ukończenia kursu, lub certyfikat praktykanta. A takie nauki ma na swoim koncie Sergio, co może udowodnić nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również odpowiednimi dokumentami. Pamiętajcie, że decydując się na taki masaż wewnętrznych organów, macie prawo dokładnie dowiedzieć się od terapeuty, na czym polega sesja, jakie ma przynieść efekty, wy natomiast powinniście podzielić się swoimi oczekiwaniami.

Dlatego, jeśli naprawdę zależy wam na taki masaż, lub zastanawiacie się, jak zajść w ciążę, chcecie w końcu zacząć żyć pełnią życia, to rozwiązaniem wszystkich tych problemów będzie właśnie profesjonalny masaż brzucha, wykonany przez Sergio.